O Projekte

Rezidenčný projekt s panoramatickým výhľadom na mesto

Obytný súbor Belaria Koliba spĺňa aj tie najnáročnejšie kritéria moderného bývania. Autor projektu Ing. arch. Peter Moravčík využil svahovitosť terénu, v dôsledku čoho vzniklo zaujímavé architektonické riešenie. Hlavný dôraz bol kladený  na kvalitné stavebné materiály, veľkoryso riešený priestor, dostatok svetla, množstvo zelene a zachovanie intimity bývania.

Projekt Belaria Koliba je rozdelený na dve  samostatné, architektonicky na seba nadväzujúce etapy.

V rámci prvej etapy sú postavené  tri sekciové  bytové domy A, B1 a B2, ktoré sú  prepojené spoločnou garážou a obchodnými priestormi. V troch obytných celkoch sa nachádza spolu 35 bytových jednotiek od dvojizbových až po štvorizbové byty rôznych veľkostí. Súčasťou prvej etapy je 21 vonkajších parkovacích státí, 30 garážových státí v podzemnej hromadnej garáži a 2 samostatné dvojgaráže.
V parteri obytného celku sú obchodné priestory s celkovou výmerou 340 m2, ktoré možno využiť na rôzne podnikateľské účely. V súčasnosti sa tam nachádza príjemná kaviareň a kancelária architektonického ateliéru.

Súčasťou druhej etapy sú štyri sekciové bytové domy C1 až C4, v ktorých sa nachádza 56 bytových jednotiek od jednoizbových až po štvorizbové byty rôznych veľkostí. K dispozícii je 66 garážových státí v podzemnej hromadnej garáži.

Jednotlivé sekciové domy majú päť nadzemných podlaží a vďaka navrhnutej architektúre vhodne zapadajú do okolitého prostredia. Všetky byty sú navrhnuté tak, aby spĺňali súčasné požiadavky moderného rezidenčného bývania. Súčasťou každého bytu je loggia, balkón, terasa alebo predzáhradka. Ku každému bytu prislúcha pivnica, ktorá je umiestnená v spoločných priestoroch.

BELARIA

Moderné bývanie podľa vlastných predstáv

Belaria ponúka bývanie v zelenom podkolibskom prostredí, v blízkosti ktorého nájdete všetko, čo potrebujete k plnohodnotnému životu.

  • V okruhu 2 km od Belarie sa nachádza široké spektrum služieb a zábavy (vrátane polyfunkčných nákupných stredísk Polus a Centrál, reštaurácií, kaviarní a bánk), športové a relaxačné zariadenia a zdravotné strediská (najväčšie zdravotnícke zariadenie – Kramáre) .
  • Rodiny s deťmi si prídu na svoje vďaka rôznorodej ponuke detských ihrísk, predškolských a školských zariadení.
  • Pre vyznávačov športových disciplín i aktívnych športovcov sú k dispozícii viaceré možnosti oddychu a relaxu, ktoré mestská časť Bratislava – Nové mesto ponúka.
  • Romantické duše sa môžu pokochať okolitou krásou aj prostredníctvom neďalekej televíznej veže – Kamzík, z ktorej je krásny panoramatický výhľad  na celú Bratislavu.